Carnavalul de Crăciun 2013

Evaluare utilizator:  / 2
SlabCel mai bun 
           E timpul Colindelor, urăturilor, suntem în preajma unui nou an!
Prezentatoarele Carnavalului 2013 Surațel Vera și Simion Doina din clasa a XI bch. ne-au condus într-o lume fascinantă şi plină de farmec a lui Moş Crăciun. Toţi cei aproape 200 de elevi şi 20 de profesori mm realizat  o excursie imaginară în Lumea Sărbătorilor de iarnă.
Clasele participante ale LAȘM  au prezentat:X D – Musical de Crăciun (colaj din dans teatru și cântec); XI FM – Scenetă de Crăciun; X A – Colindă; XII BC – scenetă teatralizată; XII FM – Video de Crăciun; XI UM – cântec; XI BC – spectacol muzical; X C -  Dans de Crăciun; XB – Urătură.
Pentru toţi a fost o serată de neuitat. Moş Crăciun a venit şi la Liceul AŞM, aducând pentru fiecare elev câte un cadou. Administraţia liceului a dăruit fiecărui elev câte un pix cu inscripţia Liceul Academiei de Ştiinţe a Moldovei – cu ajutorul căruia se vor scrie doar lucruri înţelepte şi utile.
Dorim tuturor elevilor, profesorilor, părinţilor şi prietenilor noştri mulţi ani, iar 2013 să ne aducă noi succese, împliniri şi sănătate.
 
Dragan Cristina, cl XI bch.

Comentarii   

 
0 #1 Vasile Lixcode 01-06-2014 14:20
Frumos :)
 

Pentru a posta comentariu e nevoie să vă logați

         


Blogroll

Instagram

Materiale create de elevii LAŞM

Canalul Youtube LAŞM

Bibliotecă online de cărţi electronice

Golovei Andrei

Nicoleta Prestescu

Gumeniuc Doina

Mironica Marina

Moșnoi Ion

Ungurean Cristina

Vârlan Tatiana

Badrajan Vladimir

Blog 12UM

Gimnaziul Galata

Vizitatori Online

Avem 94 vizitatori și 8 membri online

  • Pulmenjophy
  • PaspRooms
  • Plopofe
Free business joomla templates meds no prescription