Sun culture Center Japan

仙文化センタースタッフのブログ

Sun culture Center Japan

În colaborare cu Centrul de Cultură Japoneză SUN, la Liceul AŞM a fost organizată un master classde caligrafie japoneză. Elevii au fost instruiţi de renumiţi maeştri în domeniu din Japonia cu referire la modalitatea de scriere a ieroglifelor japoneze.

Activitatea a fost organizată de Federaţia Universală a Păcii condusă de preşedintele Mihai Calestru. Este binevenită această colaborare cu oamenii din Japonia, are loc promovarea artei, culturii şi ştiinţei popoarelor, protecţia drepturilor omului, susţinerea persoanelor dezavantajate şi altele.

Prin colaborare eficientă sunt consolidate relaţiile dintre diverse popoare, are loc un schimbul de bune practici, este consolidată Pacea între oameni şi Dialogul intercultural.

PAVEL CERBUŞCA, vicedirector

• PaspRooms