Luarea deciziilor în cadrul proiectului Liderii Mileniului III.

Evaluare utilizator:  / 0
SlabCel mai bun 

Luarea deciziilor în cadrul proiectului Liderii Mileniului III

În cadrul ședinței cu n.3 a Liderilor Mileniului III am pus în analizat secțiunea “Deciziile”. Am dezbătut această temă în profunzime și am încercat să demonstrăm care sunt consecințele deciziilor pe care le luăm.

Pe parcursul ședinței am învățat cum să deosebim deciziile bune de cele proaste; care sunt factorii care influențează luarea deciziilor; am dedus din experiențele unor personalități cum le-au influențat viața, cariera etc. deciziile luate și am învățat care sunt cei 6 pași în luarea unei decizii corecte: 1) descrierea situației; 2) informarea; 3) clarificarea lucrurilor primordiale pentru tine; 4) elaborarea unei liste cu soluții; 5) meditarea asupra consecințelor; 6) luarea celei mai bune decizii.

Ședința a fost însoțită de jocuri interactive, lucru în echipă, comunicare, implicare și bună dispoziție.

BUZU ANA-MARIA, membrul grupului LM III

 


 

 

 

 

 

Pentru a posta comentariu e nevoie să vă logați

         


Blogroll

Instagram

Materiale create de elevii LAŞM

Canalul Youtube LAŞM

Bibliotecă online de cărţi electronice

Golovei Andrei

Nicoleta Prestescu

Gumeniuc Doina

Mironica Marina

Moșnoi Ion

Ungurean Cristina

Vârlan Tatiana

Badrajan Vladimir

Blog 12UM

Gimnaziul Galata

Vizitatori Online

Avem 224 vizitatori și un membru online

  • kevin03john
Free business joomla templates meds no prescription