CONFERINŢA ŞTIINŢIFICO-PRACTICĂ MUNICIPALĂ A ELEVILOR „MUNCĂ, TALENT, CUTEZANŢĂ”, 26 APRILIE 2015

User Rating:  / 1
PoorBest 

 

CONFERINŢA ŞTIINŢIFICO-PRACTICĂ MUNICIPALĂ A ELEVILOR

MUNCĂ, TALENT, CUTEZANŢĂ”, 26 APRILIE 2015

 

La Liceul „A. Cantemir” la 26 aprilie 2015, Direcţia Generală Educaţie, Tineret şi Sport a organizat  Conferinţa ştiinţifico-practice municipală a elevilor „Muncă, Talent, Cutezanţă”. În total au participat peste 500 de elevi din liceele din municipiul Chişinău. Delegaţia Liceului AŞM a fost una numeroasă. Au fost propuse pentru concurs 26 de lucrări, au participat 42 de liceeni.

Ca rezultat au obţinut locul I – 12 elevi, locul II – 7 elevi, locul III – 7 elevi, menţiune – 4 elevi.

 

Administraţia Liceului anunţă mulţumiri elevilor, dar şi profesorilor îndrumători – Grinciuc Larisa, Cristei Tamara, Cerbuşca Pavel, Acciu Adriana, Cârlig Sergiu, Harea Maria, Miron Raisa, Craveţ Ala, Baltag Valeriu, Ciorici Angela pentru implicare şi interes pentru cercetare şi inovaţie.

 

PAVEL CERBUŞCA, vicedirector.

 

         


Blogroll

Instagram

Materiale create de elevii LAŞM

Canalul Youtube LAŞM

Bibliotecă online de cărţi electronice

Golovei Andrei

Nicoleta Prestescu

Gumeniuc Doina

Mironica Marina

Moșnoi Ion

Ungurean Cristina

Vârlan Tatiana

Badrajan Vladimir

Blog 12UM

Gimnaziul Galata

Online Visitors

We have 100 guests and 9 members online

  • Pulmenjophy
  • Voppylown
Free business joomla templates meds no prescription