Desant de muncă

Protejarea mediului este o problemă fundamentală a societății contemporane care ne privește pe toți cei ce locuim pe această planetă. Respectul pentru natură și protejarea acesteia trebuie să fie o componentă esențială a comportamentului uman. Reieșind din aceste considerente în perioada 4-8 aprilie 2016 pe teritoriul Liceului Academiei de Științe a Moldovei cât și pe teritoriile adiacente s-au desfășurat diverse activități ecologice. Astfel majoritatea claselor au fost organizate, dând dovadă de o atitudine adecvată asupra mediului înconjurător precum și de muncă în echipă, însă cele mai active au fost colectivele claselor:  X B, X C, XI C, XII A și XIIC

Într-un final liceenii s-au descurcat foarte bine și au contribuit în mod substanțial la crearea unui mediu mai curat și mai prosper.

Codreanu Alexandru, șef departament ecologie


 

 

 

Online Visitors

We have 83 guests and one member online

  • femoknoff
Free business joomla templates meds no prescription