Profesorul german Gunter Stock – savant internaţional şi organizator al cercetărilor europene la Liceul AŞM

Evaluare utilizator:  / 0
SlabCel mai bun 

Profesorul german Gunter Stock –

savant internaţional şi organizator al cercetărilor europene la Liceul AŞM

 

Prof. Gunter Stock din Germania, preşedintele Consiliului Academiilor europene a devenit Doctor Honoris Causa al AŞM. Înaltul oaspete a vizitat mai multe organizaţii şi instituţii, printre care şi Liceul AŞM. Aici el a fost însoţit de preşedintele AŞM, acad. Gheorghe Duca,  prof. univ. Constantin Barbu din România, precum şi alţi colaboratori ai AŞM.

Profesorul a făcut cunoştinţă cu condiţiile de studii şi de odihnă ale elevilor din liceu, a vizitat biblioteca şi câteva săli de clasă. Destul de interesantă a fost întâlnirea cu un grup de elevi şi profesori, care i-au adresat mai multe întrebări despre situaţia tinerilor, condiţiile de studii în Europa, condiţiile de studiere a limbii engleze în Germania etc. Oaspetele a rămas impresionat de nivelul intelectual general şi de nivelul cunoaştere al limbii engleze al elevilor.

 

Pavel CERBUŞCA, vicedirector educaţie


 

 

 

 

Pentru a posta comentariu e nevoie să vă logați

         


Blogroll

Instagram

Materiale create de elevii LAŞM

Canalul Youtube LAŞM

Bibliotecă online de cărţi electronice

Golovei Andrei

Nicoleta Prestescu

Gumeniuc Doina

Mironica Marina

Moșnoi Ion

Ungurean Cristina

Vârlan Tatiana

Badrajan Vladimir

Blog 12UM

Gimnaziul Galata

Vizitatori Online

Avem 92 vizitatori și niciun membru online

Free business joomla templates meds no prescription