Altețea Sa Regală, Principele Radu al României a vizitat Liceul AȘM

Evaluare utilizator:  / 0
SlabCel mai bun 

 

Altețea Sa Regală, Principele Radu al României a vizitat Liceul AȘM

În cadrul mai multor vizite a Alteței Sale Regale în Republica Moldova, Principele Radu a vizitat și Liceul AȘM. Fiind prezentat tinerilor de Președintele AȘM, academicianul dl Duca Gheorghe, Altețea Sa Regală a fost impresionat de Liceul vizitat, de elevii și creațiile lor, interesându-se de condițiile în auditorii, cantina și căminul unde sunt cazați liceenii. 

Altețea Sa Regală a ținut un discurs în fața liceenilor și a profesorilor, unde a vorbit despre încrederea pe care o are în tineri, despre perspectivele apropierii oamenilor care au aceeași simțire, despre necesitatea implicării în construcția viitorului comun. Alteța Sa a donat Liceului AȘM ”Cloșca cu Puii de Aur”, din Tezaurul de la Pietroasa și multe cărți unde este relatată activitatea Curții Regale. 

Dr. PAVEL CERBUȘCA, vice-director


 

 

 

Pentru a posta comentariu e nevoie să vă logați

         


Blogroll

Instagram

Materiale create de elevii LAŞM

Canalul Youtube LAŞM

Bibliotecă online de cărţi electronice

Golovei Andrei

Nicoleta Prestescu

Gumeniuc Doina

Mironica Marina

Moșnoi Ion

Ungurean Cristina

Vârlan Tatiana

Badrajan Vladimir

Blog 12UM

Gimnaziul Galata

Vizitatori Online

Avem 171 vizitatori și 8 membri online

  • Pulmenjophy
  • Gatteshek
Free business joomla templates meds no prescription