LAȘM-Quest, ediţia a II-a

Evaluare utilizator:  / 2
SlabCel mai bun 

LAȘM-Quest, ediţia a II-a

 

  

   Şi în această toamnă a avut loc în incinta Liceului Academiei de Științe al Moldovei concursul-maraton LAȘM-Quest, ediția a II-a, sezonul de toamnă. Acesta are drept scop promovarea sportului, a spiritului de echipă, în special, de a face cunoștință cu colegii noi de sosiți în marea familie LAȘM. Concursul s-a soldat cu respirarea aerului colegial și relaxare intelectuală.

  Rezultatele concursului, care au oferit unora satisfacție, altora, le-a lăsat loc pentru mai bine, acestea fiind pe măsura activității fiecărei echipe. Astfel, echipa formată din elevii Guzun Alexandru, Novac Mihai, Valachi Sandra, Baba Ecaterina, Cotov Anastasia au obținut cel mai bun rezultat, au luat locul I, primind felicitări, diplome și un dulce cadou din partea organizatorilor. În același timp, le mulțumim și celorlalte echipe care au dat dovadă de curaj și ingeniozitate deosebită. La acest superb eveniment a fost prezentă Virginia Fișer, coordonatorul și sufletul primei ediții.

  Le mulțumim organizatorilor pentru realizarea ideii, care s-au unit pentru o activitate frumoasă ce aveau să o susțină: Florică Vera, Orz Daria, Guzo Nicolae, Zilionîi Vasile, Cocier Efim, Tîmbur Olga, Velicoglo Maria, Petrache Ana, Perciun Ludmila, Guțu Marius, Alexa Liviu, Pascaru Maria, Lozinschi Cristina, Roșca Constantin, Morari Tudor, Buzu Vera. Nu în ultimul rând, organizatorii aduc multe mulțumiri pentru susținerea proiectului Dlui Cerbușca Pavel, Dnei Harea Maria, Dnei Lachi Diana, Dlui Sprîncean Pavel, Dei Valcov Oxana.

  Vă așteptam, la fel de entuziasmați, la o nouă ediție LAȘM-Quest.

Buzu Vera, cl. XII C

 

 

 

Pentru a posta comentariu e nevoie să vă logați

         


Blogroll

Instagram

Materiale create de elevii LAŞM

Canalul Youtube LAŞM

Bibliotecă online de cărţi electronice

Golovei Andrei

Nicoleta Prestescu

Gumeniuc Doina

Mironica Marina

Moșnoi Ion

Ungurean Cristina

Vârlan Tatiana

Badrajan Vladimir

Blog 12UM

Gimnaziul Galata

Vizitatori Online

Avem 143 vizitatori și niciun membru online

Free business joomla templates meds no prescription