Etapa a 6-a a Cupei Republicane de Iarna la Liceul Academiei de Științe a Moldovei

Evaluare utilizator:  / 1
SlabCel mai bun 

Etapa a 6-a a Cupei Republicane de Iarna la Liceul Academiei de Științe a Moldovei

 

     Pe 8 februarie la Liceul AŞM a fost organizată cea de-a VI-a etapă a Cupei Republicane de Iarnă – „Labirintul Cunoştinţelor” Evenimentul a fost organizat în parteneriat cu Staţia Orăşenească a Tinerilor Turişti din mun. Chişinău, moderaţi de organizatorii: Maruşceac Elena, preşedinte; Baculina Tatiana, serviciu secretariat; Golovei Lilia, conducătorul cercului de turism; Golovei Andrei, secretar general al Federaţiei sportive; Cerbuşca Pavel, vice-director;  Sprincean Pavel, profesor de educaţie fizică. Destul de organizaţi au fost voluntarii liceului, ghidaţi de liderul Departamentului Sport – Zelionâi Vasile.

     În cadrul competiţiei s-au implicat peste 200 de persoane. Echipa Liceului AŞM a fost prezentată de 37 de persoane. Locul I s-au plasat Guzun Alexandru şi Duplava Ana; locul II Zelionâi Vasile şi Baba Ecaterina, locul IIINovac Mihail şi Rotaru Victoria. De asemenea au participat activ băieţii Coşleţ Mihai, Ciobanu Cristian, Cotelea Vladislav, Rusu Cristian, Zorilă Ion, Cocier Efim, Zamornea Dumitru, Butmalai Dan, Diuţa Roman, Bubuioc Victor, Guzun Vlad, Căinăreanu Dumitru, Matvei Petru, Matei Teodor şi fetele: Zeamă Veronica, Ţagan Cătăţina, Valachi Sandra, Proţiuc Victoria, Bezdrighin Veronica, Vernolev Valeria, Tâltu Sorina, Comerzan Daniela, Mladinoi Alina, Tatarciuc Vlada, Iluşca elana, Movileanu Maricica, Prestescu Nicoleta.

     Colectivele de clasă cele mai organizate au fost XI B, X B, X C.

     Rezultatele pot fi urmărite pe:

http://orienteering.md/index.php/ro/94-competition-inside/132-cupa-de-iarna-2015-        etapa-a-6-a-rezultate,  

https://www.facebook.com/sportermd/photos/a.837029719668666.1073742321.527506920620949/837029943001977/?type=3&theater

http://sott.ucoz.net

 

ZELIONÎI VASILE, 

şef Departament Sport

Pentru a posta comentariu e nevoie să vă logați

         


Blogroll

Instagram

Materiale create de elevii LAŞM

Canalul Youtube LAŞM

Bibliotecă online de cărţi electronice

Golovei Andrei

Nicoleta Prestescu

Gumeniuc Doina

Mironica Marina

Moșnoi Ion

Ungurean Cristina

Vârlan Tatiana

Badrajan Vladimir

Blog 12UM

Gimnaziul Galata

Vizitatori Online

Avem 117 vizitatori și un membru online

  • darlatr3
Free business joomla templates meds no prescription