Desant de muncă

Protejarea mediului este o problemă fundamentală a societății contemporane care ne privește pe toți cei ce locuim pe această planetă. Respectul pentru natură și protejarea acesteia trebuie să fie o componentă esențială a comportamentului uman. Reieșind din aceste considerente în perioada 4-8 aprilie 2016 pe teritoriul Liceului Academiei de Științe a Moldovei cât și pe teritoriile adiacente s-au desfășurat diverse activități ecologice. Astfel majoritatea claselor au fost organizate, dând dovadă de o atitudine adecvată asupra mediului înconjurător precum și de muncă în echipă, însă cele mai active au fost colectivele claselor:  X B, X C, XI C, XII A și XIIC

Într-un final liceenii s-au descurcat foarte bine și au contribuit în mod substanțial la crearea unui mediu mai curat și mai prosper.

Codreanu Alexandru, șef departament ecologie


 

 

 

Pentru a posta comentariu e nevoie să vă logați

Vizitatori Online

Avem 110 vizitatori și niciun membru online

Free business joomla templates meds no prescription